Nawet przeglądając strony internetowe, trzeba mieć się na baczności, bo inaczej można sobie narobić biedy. Przekonał się o tym 55-latek z powiatu wieruszowskiego, który chcąc szybko zarobić dodatkową gotówkę, otwierał nadesłane przez oszusta linki. W efekcie stracił kilkanaście tysięcy złotych.
Mężczyzna o tym, że został oszukany, poinformował stróżów prawa w sobotę 9 grudnia.
- Opowiedział on funkcjonariuszom, że na jednym z portali społecznościowych, zainteresowała go informacja, że w prosty sposób można zarobić pieniądze – relacjonuje asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. - Kliknął w wyświetloną ofertę, po czym otrzymał telefon od kobiety, która zapewniała go, że po wpłaceniu na podane konto tysiąca złotych, może zarobić dużo więcej.
55-latek przelał taką kwotę na to konto. Po około dwóch tygodniach skontaktował się z nim telefonicznie mężczyzna, który powiedział mu, że zarobił na tej operacji finansowej 9 500 zł. Następnie oszust informował krok po kroku, co trzeba dalej robić. Pokrzywdzony otrzymał emaila z linkami, które otwierał, podając przy tym numer karty bankomatowej i swoje dane. W ten sposób stracił kilkanaście tysięcy złotych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze