Młoda kobieta postanowiła przemknąć ekspresowo przez teren zabudowany w Raczynie (gm. Czarnożyły). Jej zapędy wyhamowali mundurowi. Teraz jest uboższa o 1,5 tys. zł, 13 punktów oraz prawo jazdy. Przez najbliższe trzy miesiące będzie musiała jeździć co najwyżej rowerem, albo prosić o podwózkę.
O tym, jak bardzo złym pomysłem jest przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym, przekonała się 23 latka, która pędziła volvo 109 km/h w Raczynie. Mundurowi zatrzymali ją do kontroli.
- Kobieta przekroczyła dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 59 km/h – podsumowuje asp. sztab. Katarzyna Grela rzecznik prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu.
- Za popełnione wykroczenie mundurowi ukarali 23-latkę mandatem w wysokości 1,5 tys. zł oraz nałożyli 13 punktów karnych. Dodatkowo nieodpowiedzialna kierująca straciła swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.
Reklama
Mundurowi apelują, aby zdjąć nogę z gazu.
- Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia – komentuje asp. sztab. Grela.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze