Reklama

Dodała gazu i pożegnała prawo jazdy

Młoda kobieta postanowiła przemknąć ekspresowo przez teren zabudowany w Raczynie (gm. Czarnożyły). Jej zapędy wyhamowali mundurowi. Teraz jest uboższa o 1,5 tys. zł, 13 punktów oraz prawo jazdy. Przez najbliższe trzy miesiące będzie musiała jeździć co najwyżej rowerem, albo prosić o podwózkę.

O tym, jak bardzo złym pomysłem jest przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym, przekonała się 23 latka, która pędziła volvo 109 km/h w Raczynie. Mundurowi zatrzymali ją do kontroli.

- Kobieta przekroczyła dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 59 km/h – podsumowuje asp. sztab. Katarzyna Grela rzecznik prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu.

- Za popełnione wykroczenie mundurowi ukarali 23-latkę mandatem w wysokości 1,5 tys.  zł oraz nałożyli 13 punktów karnych. Dodatkowo nieodpowiedzialna kierująca straciła swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Reklama

Mundurowi apelują, aby zdjąć nogę z gazu.

- Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia – komentuje asp. sztab. Grela.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości