Zarzuty związane z posiadanie środków odurzających usłyszeli dwaj mężczyźni, 28 i 33-latek. Z niedozwolonymi substancjami złapali ich mundurowi, którzy patrolowali gminę Pątnów. Delikwentów zdradziło nerwowe zachowanie na widok radiowozu.
Podczas służby, 16 stycznia, we wtorek, mundurowi z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli małą grupkę mężczyzn, którzy rozmawiali przy zaparkowanym audi. Na widok mundurowych zaczęli się podejrzanie zachowywać, co skłoniło policjantów do przypuszczeń, iż mają coś do ukrycia. Policyjne nosy nie zawiodły.
- Podczas przeszukania okazało się, że 28-latek miał przy sobie woreczki foliowe z suszem marihuany o łącznej wadze ponad 5 gramów – podaje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzeczniczka prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu.
Reklama
- Z kolei przy 33-latku mundurowi zabezpieczyli ponad 2,5 grama metamfetaminy. Ponadto pracujący nad sprawą funkcjonariusze, podczas przeszukania w miejscu zamieszkania młodszego z nich, zabezpieczyli dodatkowo ponad dziewięć gramów marihuany oraz dwa młynki do suszu.
Mężczyźni zostali zatrzymani a ich sprawą zajął się prokurator.
- Usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających, przy czym 28-latek odpowie również za posiadanie urządzeń służących do niedozwolonego przetwarzania lub przerobu środków odurzających – informuje rzeczniczka wieluńskich policjantów.
Reklama
Obu grożą wyroki do trzech lat pozbawienia wolności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze