Reklama

Dzień Kobiet w Kiedosach - ponad 100 pań na parkiecie

Jak co roku w Kiedosach panie spotkały się, aby wspólnie świętować Dzień Kobiet.  Mimo że do 8 marca jeszcze miesiąc, organizatorkom zależało, aby zabawa odbył się przed okresem Wielkiego Postu.  Dlatego zaprosiły na salę OSP już 10 lutego. Tym razem tematem przewodnim były Hawaje.

Muzyka, taniec i śpiew – z tego słyną ciepłe wyspy położone w północno-środkowej części Oceanu Spokojnego ze stolicą w Honolulu. I właśnie tym przyjemnym czynnościom oddały się uczestniczki sobotniej zabawy, których do pląsów zagrzewał DJ Kaczor. Już po raz dziewiąty panie spotkały się na sali OSP w Kiedosach, aby celebrować święto wszystkich kobiet. Na zamkniętą imprezę wstęp miały tylko przedstawicielki płci pięknej oraz panowie z obsługi. Jedyny wyjątek organizatorki zrobiły dla burmistrza Rafała Draba, który postanowił złożyć osobiście życzenia mieszkankom oraz podarować tradycyjne tulipany.

Przygotowania do corocznego wydarzenia panie rozpoczynają na wiele miesięcy przed datą imprezy. Już rok wcześniej rezerwują termin u DJ oraz szefa kuchni, Grzegorza Kasprzaka. Pierwsze zapisy na bal ruszają jeszcze w starym roku.

Reklama

- Zdarza się, że już w październiku  mamy pytania o Dzień Kobiet – cieszy się Urszula Antoniak z rady sołeckiej.

Panie wybierają temat imprezy i dbają o stylowe gadgety. W ubiegłym roku na sali dominował paryski szyk, więc na każdą z gościń czekał elegancki wachlarz. Tym razem szyje uczestniczek przybrały lei czyli naszyjniki z kwiatów, a drinków mogły kosztować z ananasów. Na stołach pojawiło się też tematyczne menu, nie zabrakło kotletów po hawajsku oraz szaszłyków z ananasem.

- Sporo gości mamy spoza naszej miejscowości, w tym roku bawi się z nami ponad 100 osób, niektóre są z nami co roku, jak np. nasza radna Danuta Cieśla – mówi Elżbieta Kiedos, sołtys Kiedosów-Szczepanów.

Reklama

- Impreza kończy się dopiero, kiedy z parkietu zejdzie ostatnia pani – dodaje.

Jak tłumaczą organizatorki, tematyka imprezy była dobrze przemyślana.

- Każdy tęskni za słońcem, piaskiem, wodą, kobiety lubią te klimaty, stąd pomysł, aby tym razem to Hawaje były naszą myślą przewodnią, a wspomnienia o gorącym balu stały się rozgrzewaczem na później – śmieje się Urszula Antoniak, która uważa, że panie muszą łączyć w sobie delikatność i miękkie serce, a z drugiej strony być twarde i niezależne od mężczyzn.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości