We wtorek, 13 lutego, wieluńscy mundurowi zatrzymali na terenie Częstochowy dwóch młodych mężczyzn, 18 i 19-latka. Kilka dni wcześniej, 4 lutego, mieli dokonać kradzieży w lokalu rozrywkowym w Białej.
Dwóm nastolatkom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Usłyszeli bowiem zarzuty kradzieży oraz włamania do systemu bankowego. Ich łupem stały się pieniądze i cenne przedmioty o wartości ponad 9 tys. zł. Poszkodowane to dwie kobiety, które bawiły się w dyskotece. Złodzieje przywłaszczyli sobie zawartość ich torebek.
- W jednej znajdował się telefon komórkowy, karta bankomatowa, złoty łańcuszek, portfel z pieniędzmi oraz inne rzeczy osobiste. W tym przypadku straty wycenione zostały na ponad 7 700 złotych – podaje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu.
Reklama- Z kolei w drugiej torebce był telefon komórkowy oraz pieniądze. Zgłaszająca oszacowała straty na łączną kwotę 1300 złotych.
Ponadto skradzioną kartą kredytową dokonano transakcji w sklepie, klubie oraz na stacji benzynowej na kwotę 320 zł.
Puste torebki zostały porzucone w jednym miejscu, na terenie lokalu, gdzie odbywała się zabawa. Wszystko wskazywało na to, że za oboma kradzieżami stoją te same osoby.
- Pracujący nad sprawą funkcjonariusze zebrali wiele informacji, które weryfikowali, a w szczególności przeanalizowali zapisy z kamer monitoringu – informuje asp. sztab. Grela.
Reklama- Skrupulatnie prowadzone czynności, po nitce do kłębka, doprowadziły do wytypowania dwóch mężczyzn, mogących mieć związek z tymi kradzieżami. Byli to dwaj mieszkańcy Częstochowy w wieku 18 i 19 lat.
Nastolatków w Częstochowie zatrzymali wieluńscy stróże prawa. Udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów, w tym obie komórki. Młodzi ludzie trafili do aresztu, skąd zostali zwolnieni po usłyszeniu zarzutów. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze