Reklama

Młoda pianistka z wyróżnieniem

Sukces Róży Kuster z Osjakowa w XXXVII Konkursie Młodych Pianistów "Nad Kamienną 2022" w Skarżysku. Uczennica III roku z klasy fortepianu u Ewy Olczyk-Gorzkiewicz jako jedyna reprezentowała Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Wieluniu.

Do muzycznej rywalizacji przystąpiło 36 uczniów z 18 szkół muzycznych z całej Polski. Jury w składzie: prof Andrzej Tatarski, dr hab. Andrzej Ślęzak oraz mgr Małgorzata Kowalska oceniało młodych pianistów w trzech kategoriach wiekowych. Róża Kuster otrzymała wyróżnienie za wykonanie 2 utworów: Krakowiaka L. Miklaszewskiego i Jeziora A. Rowley'a.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Konkurs Młodych Pianistów "Nad Kamienną" odbywa się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Skarżysku-Kamiennej. Pierwszą edycję zorganizowano w 1983 r. Początkowo zmagania konkursowe miały charakter regionalny, jednak stopniowo swym zasięgiem obejmowały coraz większą liczbę szkół muzycznych, stając się wydarzeniem ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Wydarzenie jest integralną częścią życia muzycznego woj. świętokrzyskiego, stanowiąc jednocześnie okazję do wyłonienia talentów, jak i wymiany doświadczeń uczniów oraz pedagogów.

Joanna Zawada
[email protected]

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości