Reklama

ODWIEDZILI MIEJSCE ZAGŁADY

26/05/2022 14:57
Uczniowie klasy 7a Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rząśni, wraz z opiekunami, wybrali się na wycieczkę do Oświęcimia. Celem wyjazdu był Auschwitz-Birkenau, niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady w latach 1940-1945.

Wyprawa została zorganizowana 19 maja. Najpierw młodzież szkolna, pod opieką przewodnika, zwiedziła wystawę stałą oraz obiekty na terenie obozu Auschwitz I. Kolejnym punktem był obóz Auschwitz II-Birkenau, gdzie uczniowie zobaczyli m.in. ruiny komór gazowych i krematoriów oraz baraki więźniarskie. Niewątpliwie była to dla nich prawdziwa lekcja historii o tragicznych wydarzeniach, które rozegrały się w trakcie II wojny światowej.

Klasa 7a tego samego dnia dotarła również do Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu.  Tam otrzymała solidną dawkę wiedzy, a przede wszystkim świetnie się też bawiła. Podczas wyjątkowej, podziemnej lekcji, młodzi ludzie usłyszeli sporo o kulturze śląskiej, czy powstawaniu węgla.

Aplikacja na Androida

Reklama

Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości