Reklama

Pokazali, jak tańczą

Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Wieluniu po raz drugi gościła Powiatowy Festiwal Tańca ,,Zakręceni tańcem”. Impreza miała miejsce w minioną sobotę, 28 maja.

- Cieszę się bardzo, że ten przegląd doszedł wreszcie do skutku, bo pierwszy odbył się trzy lata temu, a dopiero dziś jest drugi – rozpoczęła sobotni festiwal Anna Przybylska, dyrektorka szkół katolickich SPSK w Wieluniu.
- Przez pandemię nie mogliśmy się spotykać, tym bardziej radość w naszych sercach, że ta nasza sala wypełniła się po brzegi, że aż zabrakło miejsc. To w sercu pani Marzeny Biedroń, głównej organizatorki, trzy lata temu powstał ten pomysł, razem zakręciłyśmy się tańcem i dzisiaj mamy drugie spotkanie.
W II Powiatowym Festiwalu Tańca ,,Zakręceni tańcem” zaprezentowały się grupy taneczne z katolickich szkół oraz różnych ośrodków kultury: Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK i Oddziału Przedszkolnego w Czernicach, Domu Kultury w Ostrówku (także grupa przedszkolna), Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK w Kadłubie oraz przedszkolaki z Kadłuba, Domu Kultury w Czarnożyłach (też grupa przedszkolna), Publicznej Szkoły Podstawowej w Wieluniu, Domu Kultury w Konopnicy (dwie grupy) oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej w Chojnach i w Drobnicach. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami za udział w przeglądzie.
Gośćmi festiwalu była m.in. młodzież z Ukrainy. Sobotnią imprezę poprowadzili doświadczeni tancerze Angelika Warzyńska oraz Sergey Chernenko, którzy na zakończenie festiwalu pochwalili się również swoimi umiejętnościami.

Katarzyna Cieślik
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości