Za nami VI edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego "Magnetyczny Wieluń". Zgłoszono 113 prac z dziewięciu szkół z terenu powiatu wieluńskiego.
Uczestnicy w swoich pracach popisali się dużą kreatywnością, wrażliwością artystyczną oraz pomysłowością w interpretacji tematu. Nadesłane prace zostały wykonane różnymi technikami, przez co wybór laureatów nie był prostym zadaniem. Ze względu na to, że najwięcej zgłoszeń pochodziło od uczniów klas IV-VI, jury postanowiło przyznać dodatkowe nagrody w tej kategorii. W jego skład weszli: Elżbieta Kalińska (dyrektor Wieluńskiego Domu Kultury), Marlena Włodarczyk (dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu), Jarosław Rozmarynowski (radny Rady Powiatu Wieluńskiego).
W kategorii uczniów kl. I-III, I miejsce zdobyła Hanna Lemierz (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mierzycach), II miejsce - Mia Wierzbicka (Szkoła Podstawowa w Rudzie), III miejsce - Jan Wiktor (ZSP Mierzyce). Wyróżnienie powędrowało natomiast do Szymona Siwika (SP w Rudzie).
W kategorii uczniów kl. IV-VI, I miejsce wywalczyły Nina Gońda (Zespół Szkół Samorządowych w Pątnowie) oraz Iga Kuśmierek (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wierzchlesie). II miejsce przyznano Jakubowi Jasickiemu (Szkoła Podstawowa w Bieniądzicach) oraz Zuzannie Caban (SP w Rudzie). III miejsce zdobyły Dominika Groszek (SP w Rudzie) oraz Kuba Kowalski (SP w Bieniądzicach). Wyróżnienia przyznano Zuzannie Sztuce (ZSP w Pątnowie) oraz Nikoli Broniszewskiej (Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieluniu).
Jeśli chodzi o uczniów klas VI-VII, I miejsce zajęła Patrycja Mielczarek, II - Maciej Pawelec, III - Blanka Koch. Wszyscy to uczniowie ZSP w Mierzycach. Wyróżnienie przyznano Julii Stępień z SP nr 4 w Wieluniu.
Wszyscy laureaci oficjalnie odbiorą nagrody na uroczystej gali, która odbędzie się 18 maja o godz. 12 w sali widowiskowej Wieluńskiego Domu Kultury.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze