To była niezapomniana noc dla społeczności Zawiszy Pajęczno. W minioną sobotę, 7 grudnia, klub podsumował rok sportowy drugim w historii Balem Sportowym, odkąd w klubie jest obecny zarząd. W wydarzeniu, które zgromadziło zawodników, trenerów, działaczy i sponsorów, nie brakowało emocji, wyróżnień i wspomnień o sukcesach.
Powrót do przeszłości i budowanie przyszłości
Kiedy nowy zarząd Zawiszy Pajęczno objął stery, jednym z priorytetów była odbudowa tradycji.
– Kiedyś takie wydarzenia podsumowujące działalność sportową klubu były normą. Zależało nam, by do tego powrócić, i jesteśmy dumni, że się udało – mówiła Kamila Krzak-Sojda, koordynatorka grup młodzieżowych klubu, prywatnie żona prezesa klubu Michała Sojdy.
Bal Sportowy ma szczególny cel – podziękowanie wszystkim zaangażowanym w działalność Zawiszy Pajęczno. Tegoroczna edycja, większa niż w zeszłym roku, odbyła się w wyjątkowej atmosferze. Wraz z powołaniem drużyny rezerwowej, występującej w B-klasie, społeczność klubu znacząco się rozrosła – To okazja do zabawy, ale przede wszystkim do wyrażenia uznania dla tych, którzy poświęcają swój czas i energię na rozwój klubu – od zawodników przez sponsorów, po działaczy i trenerów – podkreślała Krzak-Sojda.
Sukcesy na boisku i poza nim
Rok 2024 był dla Zawiszy czasem znaczących osiągnięć. Awans do Klasy Okręgowej, powołanie drużyny rezerw i dynamiczny rozwój grup młodzieżowych to tylko niektóre z nich – Dbamy nie tylko o sukcesy sportowe, ale i o aktywność fizyczną dzieci. To równie ważne, bo budujemy przyszłość naszego klubu – zaznaczała koordynatorka.
W trakcie balu wręczono statuetki za sportowe osiągnięcia i podziękowania za działalność na rzecz klubu, a zgromadzeni obejrzeli film podsumowujący mijający rok. Część oficjalna była jednak tylko wstępem do wspólnej zabawy, która trwała do białego rana.
Podczas wydarzenia nie zabrakło słów uznania dla osób, które działają „z boku” na rzecz biało - niebieskich barw, ale ich wkład w działalność pajęczańskiego klubu jest nieoceniony.
– Pan Ryszard Jura, nasz kierowca, zawsze dba o bezpieczeństwo drużyny. Pani Kinga Gleń zapewnia opiekę medyczną. Takich ludzi, którzy są fundamentem Zawiszy, mamy wielu i wszyscy mogą czuć się wyróżnieni i potrzebni naszej klubowej społeczności – podkreślała Krzak-Sojda, dodając – Oczywiście nie zapominamy o naszych trenerach dzięki którym nasze grupy funkcjonują i rozwijają się, stale doskonaląc swoje umiejętności. Wdzięczni jesteśmy również naszym lokalnym firmom i instytucjom, które wspierają nasze działania, bo bez nich nic by się nie udało. Wspólnie tworzymy Zawiszę Pajęczno – zaznaczała.
Sportowy Bal Zawiszy to coś więcej niż podsumowanie roku – to okazja do integracji i wyrażenia wdzięczności.
– Chcemy, aby ten bal był dla wszystkich miłym wspomnieniem i motywacją na przyszłość. W czerwcu planujemy kolejne spotkanie, tym razem na Stadionie Miejskim w Pajęcznie, z myślą o dzieciach w grupach młodzieżowych i zawodnikach w grupach seniorskich. To już będzie takie typowe podsumowanie całego sezonu piłkarskiego, który trwa od sierpnia, i potrwa do wspomnianego czerwca. Na naszym balu skupiliśmy się głównie na udziale naszego Zawiszy w rozgrywkach Klasy Okręgowej, a więc na rundzie jesiennej, podobnie zresztą jest w przypadku drużyny rezerw, która ma za sobą premierową rundę w rozgrywkach B – Klasy – dodała na zakończenie Kamila Krzak-Sojda.
Wyróżnienia i podziękowania uczestnicy piłkarskiego balu Zawiszy Pajęczno odbierali z rąk zarządu klubu, na czele z prezesem Michałem Sojdą, kierownikiem pierwszej drużyny Dawidem Kosmowskim oraz Adamem Zdunkiem, który pełni w klubie funkcję skarbnika.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze