Reklama

Świąteczne spotkanie w ŚDS w Niżankowicach

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Niżankowicach zorganizowane zostało wyjątkowe spotkanie świąteczne. Przy wspólnym stole zasiedli uczestnicy, ich rodziny, pracownicy oraz zaproszeni goście.

19 grudnia w Środowiskowym Domu Samopomocy miało miejsce spotkanie wigilijne. Wśród gości znaleźli się m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Rafał Drab, Radny Rady Miejskiej Zygmunt Mordal oraz Kierownik MGOPS w Działoszynie Mariola Grabolus.

- Te spotkania organizujemy co roku. Są już naszą tradycją. Zapraszamy na nie rodziców i opiekunów naszych uczestników oraz wszystkich przyjaciół Domu - mówi Karolina Chyrak, kierowniczka ŚDS w Niżankowicach.

Podczas wigilii podopieczni zaprezentowali spektakl muzyczny. Długo się do niego przygotowywali pod okiem terapeutów, aby był dopięty na ostatni guzik. Stół, przy którym wszyscy wspólnie usiedli był bogato zastawiony. Potrawy, które na nim zagościły zostały przyrządzone przez uczestników i opiekunów w pracowni kulinarnej. W trakcie wigilii nie zabrakło wspólnego kolędowania i ciepłych życzeń. 

Reklama

- Na tych spotkaniach wigilijnych możemy opowiedzieć rodzicom i zaproszonym gościom o wszystkim, co udało się osiągnąć w bieżącym roku. Jest to idealna okazja do tego, by pochwalić się osiągnięciami naszych podopiecznych. Codziennie pokonują swoje bariery dzięki zajęciom, które tu prowadzimy - relacjonuje kierowniczka placówki.

To spotkanie przypomniało, jak ważna jest bliskość i wspólne celebrowanie tradycji. Jak podaje Karolina Chyrak, to na pewno nie ostatnia taka wigilia, ponieważ właśnie chwile spędzone w gronie rodziny i przyjaciół sprawiają podopiecznym największą radość.

Reklama

 

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości