Kilka godzin trwały poszukiwania 82-letniej mieszkanki gminy Mokrsko, która na co dzień wymaga całodobowej opieki. Kobieta niepostrzeżenie wyszła z domu i od tamtej pory nie było z nią kontaktu. Na szczęście dzięki zaangażowaniu służb - historia dobrze się skończyła.
Wspomniane poszukiwania miały miejsce w poniedziałkowy wieczór - 2 grudnia. W akcję zaangażowani byli funkcjonariusze policji z Wielunia, strażacy Państwowej Straży Pożarnej i druhowie z lokalnych jednostek OSP oraz pies tropiący w towarzystwie przewodnika z Wieruszowa.
- Sprawa była poważna, ponieważ z informacji przekazanych przez rodzinę wynikało, że seniorka ma problemy ze zdrowiem. Dzięki intensywnym działaniom wszystkich służb po kilku godzinach poszukiwań odnaleziono seniorkę całą i zdrową na terenie Mokrska. Funkcjonariusze wezwali na miejsce karetkę pogotowia, kobieta trafiła do szpitala na badania - relacjonuje asp.szt. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.
Reklama
Mundurowi przypominają, że seniorzy są szczególnie podatni na różnego rodzaju wypadki i sytuacje zagrażające ich życiu czy zdrowiu. Jeżeli mamy pod opieką seniorów - warto rozważyć zakup zegarka z GPS, opaski lub innych urządzeń lokalizacyjnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze