Reklama

Szkolenie dla młodzieżowych drużyn pożarniczych ze strażakami z OSP w Radoszewicach

W ramach cyklicznych szkoleń dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Radoszewicach, w gminie Siemkowice, przeprowadzili zajęcia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na zajęcia, zorganizowane we wtorek, 18 lutego, licznie przybyły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Młodzi strażacy z zainteresowaniem i ogromną uwagą słuchali prowadzących szkolenie.

Przy użyciu defibrylatora szkoleniowego druhowie uczyli jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową przed przyjazdem służb medycznych. Ćwiczyli również umiejętności podczas opatrywania ran, urazów oraz złamań z użyciem szyn Kramera. Sprzęt do ćwiczeń jednostka pozyskała z dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Reklama

Uczestników zajęć odwiedził komendant PSP w Pajęcznie brygadier Konrad Ujma.

- W imieniu dzieci dziękujemy komendantowi za wszystkie wskazówki i podpowiedzi podczas dzisiejszych zajęć. Zapraszamy również na kolejne spotkania MDP – podsumowuje prezes OSP Radoszewice st. kap. Andrzej Górecki.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/02/2025 19:50
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości