W ramach cyklicznych szkoleń dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Radoszewicach, w gminie Siemkowice, przeprowadzili zajęcia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Na zajęcia, zorganizowane we wtorek, 18 lutego, licznie przybyły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Młodzi strażacy z zainteresowaniem i ogromną uwagą słuchali prowadzących szkolenie.
Przy użyciu defibrylatora szkoleniowego druhowie uczyli jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową przed przyjazdem służb medycznych. Ćwiczyli również umiejętności podczas opatrywania ran, urazów oraz złamań z użyciem szyn Kramera. Sprzęt do ćwiczeń jednostka pozyskała z dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.
Uczestników zajęć odwiedził komendant PSP w Pajęcznie brygadier Konrad Ujma.
- W imieniu dzieci dziękujemy komendantowi za wszystkie wskazówki i podpowiedzi podczas dzisiejszych zajęć. Zapraszamy również na kolejne spotkania MDP – podsumowuje prezes OSP Radoszewice st. kap. Andrzej Górecki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze