Strażacy cały czas doskonalą swoje umiejętności ratowniczo-gaśnicze. Od kilku tygodni w specjalnych szkoleniach udział biorą druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu pajęczańskiego.
Zakres prowadzonych ćwiczeń jest bardzo szeroki. Kilka dni temu strażacy byli w lesie, a dokładnie na terenie Leśnictwa Murowaniec w Nadleśnictwie Radomsko. Tutaj pod bacznym okiem leśniczego, Kazimierza Ławniczaka, mieli okazję zapoznać się z obsługą pilarki spalinowej oraz z technikami ścinania drzew.
Strażacy podkreślali, że było to dla nich bardzo ważne i ciekawe szkolenie. Zdobytą wiedzę będą chcieli wykorzystać w codziennej pracy na rzecz mieszkańców.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze