W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Gromadzicach rozegrano dziś (13 listopada) coroczny, długo wyczekiwany mecz koszykówki, który zgromadził rodziców, nauczycieli oraz uczniów. Wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz Ośrodka, miało na celu nie tylko sportową rywalizację, ale przede wszystkim integrację szkolnej społeczności.
Jak powiedziała w rozmowie z nami Dagmara Koźlak, nauczyciel wychowania fizycznego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Gromadzicach - Ten mecz koszykówki to nasza coroczna tradycja, na którą wszyscy zawsze czekamy. Na boisku, wspólnie z rodzicami i uczniami, my – nauczyciele rozgrywamy mecz. Ale najważniejsze jest to, że możemy się zintegrować i lepiej poznać z rodzicami naszych wychowanków – podkreślała.
Całe spotkanie było wspólnym przedsięwzięciem szkolnej społeczności. Uczniowie z klas IVa, VIb oraz VIIb zadbali o kulinarną stronę imprezy, przygotowując dla uczestników słodkie przekąski, co dodatkowo podkreśliło integracyjny charakter wydarzenia.
- Nasi uczniowie upiekli dla zawodników pyszne babeczki, więc zaangażowanie naprawdę było duże. Wszyscy uczestnicy po wyczerpujących zmaganiach sportowych mogli osłodzić sobie czas, który przeznaczony był również na rozmowy – dodała Koźlak.
Z roku na rok wzrasta także frekwencja rodziców podczas tego typu spotkań, co jeszcze bardziej cieszy organizatorów.
– Rodziców naszych uczniów jest coraz więcej. Są zaangażowani i sami dopytują o organizację, co jako społeczność szkolna bardzo doceniamy. Jesteśmy wdzięczni, że tworzymy wspólnotę – podsumowała Dagmara Koźlak.
Tego typu inicjatywy pokazują, że sport może być nie tylko formą rekreacji, ale także budowania relacji i wzmacniania więzi między rodzinami, uczniami oraz nauczycielami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze