Mieszkańcy przyzwyczajeni są do podwyżek i wzrostu opłat. Okazuje się jednak, że niektóre samorządy ceny... obniżają. Wójt jednej z gmin w naszym regionie poinformował o tym w mediach społecznościowych.
Sytuacja dotyczy mieszkańców gminy Strzelce Wielkie w powiecie pajęczańskim. Gmina rozstrzygnęła przetarg na odbiór odpadów komunalnych. Złożona oferta przez jedną z firm była na tyle dobra, że samorząd postanowił... obniżyć stawki opłat za odbiór odpadów komunalnych.
- Dotychczasowa opłata w wysokości 32,33zł ulega zmianie. Od 1 listopada 2024 r. opłata za odbiór odpadów za osobę będzie wynosiła 29 zł - poinformował Damian Ciemcioch, wójt gminy Strzelce Wielkie na swoim profilu na Facebooku.
Ponadto osoby, które zgłoszą posiadanie kompostownika mogą dodatkowo obniżyć opłatę za odbiór odpadów do 26 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze