Reklama

18-latek rozbił auto na słupie i drzewie

Nadmierna prędkość i chwila nieuwagi wystarczyły, by nocna podróż zakończyła się kolizją. 18-letni kierowca Volkswagena Golfa stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w słup energetyczny i drzewo, powodując również uszkodzenie linii energetycznych.

Nie dostosował prędkości do warunków na drodze

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę, 31 maja, około godziny 0:20 na ulicy Getta Żydowskiego w Zduńskiej Woli. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 18-letni kierowca Volkswagena Golfa jadący w kierunku Tymienic nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni. W pewnym momencie młody kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Samochód wpadł w poślizg, następnie uderzył w słup energetyczny, powodując jego uszkodzenie, a chwilę później zatrzymał się na drzewie.

- W wyniku kolizji pozrywane zostały linie energetyczne. Policjanci powiadomili Pogotowie Energetyczne – przekazuje w rozmowie z reporterem portalu kulisy.net młodszy aspirant Katarzyna Biniaszczyk, Oficer Prasowy Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli.

Reklama

Wysoki mandat i punkty karne

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało, że 18-latek był trzeźwy. Za spowodowanie kolizji kierowca został ukarany mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych. Na jego konto trafiło również 10 punktów karnych.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości