Reklama

18-latek stracił prawko. Dostał mandat 2500 zł i 10 pkt karnych

Policjanci z pajęczańskiej drogówki wyeliminowali z ruchu młodego kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 124 km/h. Uprawnienia do kierowania posiadał zaledwie od trzech miesięcy. 18-latek stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Podczas wojewódzkich działań "Prędkość” trwających od 24 do 26 czerwca, pajęczańscy policjanci kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się drogami powiatu.
- Kontrole prędkości realizowane były na głównych ciągach komunikacyjnych, przeważnie w obszarach zabudowanych – mówi sierż. sztab. Wioletta Mielczarek, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.
26 czerwca, na drodze krajowej numer 42, w Kruplinie, pajęczańska "drogówka" wyeliminowała z ruchu 18-latka, który w obszarze zabudowanym pędził samochodem bmw z prędkością 124 km/h. Młody kierowca uprawnienia posiadał zaledwie od trzech miesięcy. Stracił uprawnienia do kierowania na trzy miesiące. Ponadto zgodnie z taryfikatorem, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł i otrzymał 10 punktów karnych.
Podczas działań policjanci ujawnili łącznie 40 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości, gdzie prawie połowa odnotowana była w rejonie przejść dla pieszych. Ponad 20 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi.


Antoni Zych
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości