Reklama

20-latka oszukana metodą "na BLIK-a". Straciła blisko 40 tysięcy złotych!

20-letnia kobieta straciła ponad 37 tysięcy złotych! Wszystko przez oszusta, który podszył się pod pracownika banku i metodą "na Blika" wyłudził od niej pieniądze. 

W czwartek, 18 września policjanci z Pajęczna zostali poinformowani przez 20-letnią mieszkankę powiatu o wyłudzeniu kilku kodów BLIK, przez co kobieta straciła ze swojego konta ponad 37 tys. zł. Sprawca podał się za pracownika banku. Wysłał do kobiety SMS-a, w którym widniał rzekomo kod, który weryfikował pracownika. 

- Pokrzywdzona była przekonana, że rozmawia faktycznie z osobą z działu bezpieczeństwa swojego banku. Oszust poinformował 20-letnią kobietę, że ktoś włamał się na jej konto, próbuje zaciągnąć kredyt i dokonać przelewu - mówi asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie. 

Reklama

W celu ochrony oszczędności kobiety, oszust poprosił ją o zainstalowanie na jej telefonie aplikacji, zalogowanie się na konto, a następnie pięciokrotnie poprosił o podanie kodów BLIK, które miały potwierdzać transakcję zmiany limitów na rachunkach bankowych. Pokrzywdzona uwierzyła w zapewnienia rozmówcy i podała fałszywemu pracownikowi banku kilka kodów, tracąc w ten sposób swoje oszczędności.  

Policja apeluje o rozwagę i zachowanie ostrożności w kontaktach telefonicznych z nieznajomymi osobami. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Stefan - niezalogowany 2025-09-21 11:38:46

    Swoją drogą skąd 20latka na koncie ma 40tys zawod córka

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości