Dziś (sobota, 9 lipca) na ulicy Kopernika w Wieluniu doszło do zdarzenia drogowego.
- Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 52-latek wszedł na jezdnię poza przejściem dla pieszych i wtedy doszło do potrącenia go przez nadjeżdżający motocykl, którym kierował 39-latek - relacjonuje st.asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.
W wyniku zdarzenia, pieszy doznał obrażeń ciała. Został przewieziony do szpitala.
Obecnie wyjaśniane są przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Jak podaje przedstawicielka policji - kierujący motocyklem był trzeźwy, zaś od pieszego pobrano krew do dalszych badań, celem określenia stanu trzeźwości w chwili zdarzenia.
- Apelujemy i rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Jezdnię należy przekraczać w określonych przepisami miejscach, zachowując przy tym zasadę szczególnej ostrożności - przypomina st.asp. Katarzyna Grela.