Wypadek na Drodze Krajowej nr 45 w rejonie Trzebiszyna. Z nieustalonych dotąd przyczyn na łuku drugi 39-letni kierowca busa zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Niestety w wyniku zdarzenia zginęły dwie osoby.
Do tragedii doszło w poniedziałek (8 stycznia) przed godz. 17:00. Samochodem podróżowało trzech mężczyzn. Dwóch z nich - 39-letni kierowca oraz 58-letni pasażer - zmarło na skutek obrażeń. Trzeci mężczyzna - 50-latek - został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.
- Na odcinku drogi, na którym doszło do wypadku, pracował prokurator oraz policjanci z ruchu drogowego i grupy dochodzeniowo-śledczej. Policjanci wykonali oględziny miejsca, zabezpieczyli ślady i dowody oraz przesłuchali świadków zdarzenia. Pod nadzorem prokuratury wyjaśniamy teraz szczegółowo okoliczności tego tragicznego wypadku - komentuje asp. szt. Dawid Gierczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.
Droga Opole-Kluczbork była zablokowana do późnych godzin wieczornych. Mundurowi kierowali ruchem na wyznaczone objazdy. Funkcjonariusze kluczborskiej drogówki apelują o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Chwila nieuwagi może kosztować zdrowie, a nawet życie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze