Na oddziale chorób wewnętrznych oraz na oddziale pediatrycznym w wieruszowskim szpitalu od 16 sierpnia do odwołania obowiązuje zakaz odwiedzin. Został wprowadzony w związku z dużą liczbą zachorowań na koronawirusa.
- Sporo jest zakażeń covid-19 zarówno na pediatrii, jak i na internie – potwierdza Eunika Adamus, prezes Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie.
- Stąd musimy dbać o naszych pacjentów, żeby się nie zarażali. Tym bardziej, że jest tam Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i hospicjum stacjonarne.
- Jeśli sytuacja się ustabilizuje, to oczywiście zakaz będzie odwołany – zaznacza Adamus.