W sobotę, 28 maja, Ochotnicza Straż Pożarna w Wieruszowie zorganizowała nocne ćwiczenia o tematyce medyczno-techniczno-gaśniczej. Zaaranżowano zdarzenie drogowe z udziałem samochodu, w którym znajdowały się zakleszczone i uwięzione osoby ranne. Wskutek zdarzenia w pojazdach doszło do samozapłonu.
Ćwiczenia odzwierciedliły problem braku światła, a co się z tym wiąże gorszej widoczności. Założenie pozwoliło strażakom przećwiczyć różne dziedziny ratownictwa takie jak: ? Stabilizacja pojazdu? Uwalnianie osób poszkodowanych? Udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy? Rozwinięcie linii gaśniczych? Lokalizacja pożaru Współdziałanie jednostek ochrony pożarowej.
W ćwiczeniach brała również udział zaprzyjaźniona jednostka OSP Podzamcze w Wieruszowie.
Ćwiczenia rozpoczęły się ok. godz. 21., a zakończyły ok. godz. 1 w nocy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze