Reklama

Dyrektorce się należy!?

Rada społeczna SP ZOZ-u pozytywnie zaopiniowała uchwałę w sprawie nagrody za rok 2020 dla dyrektorki szpitala w Pajęcznie. Ostateczną decyzję w sprawie podejmie zarząd powiatu, który ma określić także wysokość nagrody finansowej dla szefowej pajęczańskiego SP ZOZ-u.

- Nie znam reakcji lekarzy i pracowników SPZOZ w Pajęcznie na informację o nagrodzie dla pani dyrektor lecz mam nadzieję, że oni również doceniają tak jak ja zaangażowanie i wkład pracy pani dyrektor w rozwój SPZOZ w Pajęcznie – akcentuje Zbigniew Gajęcki, starosta pajęczański.
Starosta podkreśla, że w ostatnim posiedzeniu Rady Społecznej SP ZOZ w Pajęcznie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich związków zawodowych, działających w SP ZOZ w Pajęcznie i nikt nie zgłaszał uwag do uchwały dotyczącej nagrody dla dyrektorki.
- Nie wiem za co ta nagroda? – zastanawia się jeden z pracowników SP ZOZ-u i dodaje, że szefowa szpitala wielokrotnie pracowała zdalnie, nie przyjeżdżając nawet do Pajęczna.
Starosta przyznaje, że dyrektorka zwracała się do niego z wnioskiem o pracę zdalną, ale zdarzało się to jedynie kilka razy w ciągu roku.
- My dostaliśmy w tamtym roku po 500 zł na otarcie łez i mamy siedzieć cicho i zasuwać dalej, ale dla pani dyrektor pieniądze są. Jesteśmy zbulwersowani – mówi inny pracownik szpitala.
Jak zwykle przy tego typu tematach, w przestrzeni publicznej pojawiły się informacje o wysokości nagrody. Mówi się o kilkudziesięciu tysiącach złotych, a dokładniej czterokrotności wynagrodzenia dyrektorki. Tymczasem proponujący nagrodę dla szefowej szpitala starosta kwoty jeszcze nie ustalił… Zresztą nie jest pewne, czy zarząd podejmie decyzję o jej przyznaniu, choć wszystkie znaki na Ziemi i niebie wskazują na to, że tak.
- Decyzję w sprawie nagrody i jej wysokości podejmie zarząd powiatu – informuje Zbigniew Gajęcki.
Starosta nie ukrywa, że jego zdaniem Agnieszka Kubot-Krawczyk niewątpliwie zasłużyła na nagrodę. Dlaczego?
„W okresie epidemii SARS-CoV-2 wykazała szczególną aktywność i dała się poznać się jako wyjątkowo skuteczny i profesjonalny menadżer” – odpowiada pisemnie szef powiatu.
A w dalszej części przydługawego, chwalebnego, elaboratu Zbigniew Gajęcki pisze tak:
„Od pierwszych dni ogłoszonej pandemii wdrażała konieczne zmiany w zarządzanym podmiocie leczniczym,  tak aby dostosować go do zaistniałego zagrożenia, mając na względzie zabezpieczenie pacjentów,  zapewniając jednocześnie bezpieczną pracę personelu. Dzięki jej działaniom wdrożono niezbędne procedury i dostosowano pracę szpitala do odgórnych zaleceń. Ogromnym wyzwaniem, któremu Pani Agnieszka Kubot - Krawczyk sprostała, było przeorganizowanie pracy podległych ośrodków zdrowia w Pajęcznie, Nowej Brzeźnicy i Strzelcach Wielkich oraz w Poradniach Specjalistycznych, w oparciu o przygotowane procedury. Efektem determinacji było to, iż poradnie specjalistyczne, ośrodek rehabilitacji dziennej, dział fizjoterapii  oraz ośrodki zdrowia  działały bez zaburzonej ciągłości, dając pacjentom zabezpieczenie zarówno ostrych jak i dotychczas już leczonych schorzeń przewlekłych. Dzięki jej determinacji powstał przy SPZOZ w Pajęcznie Punkt Drive- Thru.  Jej działania i umiejętność budowania sprawnie funkcjonującego zespołu,  pozwoliły przekształcić oddział chorób wewnętrznych , w oddział II stopnia zabezpieczenia zgodnie z decyzją Wojewody Łódzkiego.  Wymagało to dużego wysiłku i zaangażowania.
Wielogodzinne negocjacje z kadrą, rozmowy telefoniczne mające na celu pozyskanie lekarzy, pielęgniarek i pozostałego personelu doprowadziły do uruchomienia, i niezaburzonego funkcjonowania tego oddziału. W efekcie tych działań SPZOZ w Pajęcznie leczył pacjentów z Covid-19. Kolejnym argumentem wskazującym na duże zaangażowanie, było utworzenie 3 punktów  szczepień populacyjnych przeciw COVID 19, co pozwoliło realizować Narodowy Program Szczepień. Stały nadzór Pani Dyrektor  pozwolił na płynną pracę SPZOZ w Pajęcznie w okresie pandemii. Kluczową rolę Pani Dyrektor odegrała również w zorganizowaniu Punktu Szczepień Powszechnych. W krótkim czasie pozyskała kadrę i zaadoptowała halę sportową na w pełni profesjonalny i działający bez zarzutów Powszechny Punkt Szczepień przeciw COVID 19. Należy również wskazać, iż oprócz intensywnych działań związanych z epidemią Pani Agnieszka Kubot-Krawczyk cały czas zarządzała szpitalem, który nie udzielał w tym okresie tylko świadczeń związanych z Covid-19,  ale także prowadził normalną dotychczasową działalność z wszystkimi codziennymi wyzwaniami i problemami. Trud i zaangażowanie jakie wykazała Pani Dyrektor zasługują na uznanie i wdzięczność wszystkich, którym bliskie są dobro pacjenta i zdrowie lokalnej społeczności. Taka postawa stanowi wzór do naśladowania. Warto wspomnieć, że w roku 2020 SP ZOZ w Pajęcznie osiągnął wynik finansowy na poziomie 2 mln zł zysku’’.
***
Pean starosty na cześć Agnieszki Kubot-Krawczyk nie pozostawia złudzeń. Dobrą dyrektorką jest i basta. A co za tym idzie, należy się nagroda, najlepiej duża kwota. A co z kadrą szpitala? Może dać im chociaż po kartonie lodów? Chyba, że nie zasłużyli… 

Sławomir Rajch
[email protected]
 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości