W niedzielę, 18 sierpnia, podczas upalnego popołudnia, odbyły się Gminne Zawody Pożarnicze OSP gminy Złoczew. Dziesięć drużyn - osiem męskich i dwie żeńskie - rywalizowało o tytuł mistrza, pokazując swoje umiejętności w sztafecie i ćwiczeniach bojowych. OSP Uników i OSP Złoczew zdominowały rywalizację, zdobywając pierwsze miejsca w swoich kategoriach.
Do wyścigu o tytuł mistrza stanęło, tak jak podaliśmy we wstępie 10 drużyn - osiem męskich oraz dwie żeńskie. Zmagania rozpoczęto sztafetą, po której już można było oszacować, które drużyny mogą stanąć na podium.
Ćwiczenia bojowe to zawsze najciekawszy element zawodów. Drużyna żeńska OSP Grójec Wielki rozpoczęła "bojówki", i gdyby nie nieprawidłowe podpięcie węża do rozdzielacza, dziewczyny miałyby ogromne szanse na złoty medal. Niestety za sprawą dodatkowych punktów karnych to ich przeciwniczki z OSP Złoczew zajęły pierwsze miejsce z łącznym czasem 118,87. Dziewczyny z OSP Grójec Wielki, z łącznym czasem 127,19 zajęły 2 miejsce.
Wszystkie drużyny męskie spisały się na medal, jednak zaszczytne pierwsze miejsce zająć mogła tylko jedna. Na samym szczycie ponownie znalazło się OSP Uników, którzy dzięki wielogodzinnym ćwiczeniom wypracowali doskonale całą bojówkę, kończąc zmagania z łącznym czasem 96,65. Niewiele mniej, bo o 16 setnych sekundy, z łącznym czasem 96,81, drugie miejscem zajęło OSP Złoczew. Trzecie miejsce przypadło OSP Grójec Wielki z czasem łącznym 106,64.
Wszystkim drużynom wręczone zostały dyplomy z rąk burmistrza Złoczewa Dominika Drzazgi, zwycięzcy otrzymali puchary oraz vouczery na sprzęt strażacki w sklepie MarterFire.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze