Już po raz trzeci OSP Ruda organizuje zbiórkę złomu, której celem jest zebranie funduszy na zakup niezbędnego sprzętu dla jednostki. Z poprzednich edycji udało się zrealizować wiele ważnych zakupów, w tym system alarmowy oraz specjalistyczne narzędzia ratownicze.
Już po raz trzeci Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzie zaprasza do udziału w strażackiej zbiórce złomu. Akcja, która po raz kolejny będzie miała miejsce 12 kwietnia, ma na celu zebranie funduszy niezbędnych do dalszego rozwoju jednostki strażackiej. Dzięki wsparciu mieszkańców oraz firm, z poprzednich zbiórek złomu udało się zrealizować wiele istotnych inwestycji, które znacząco poprawiły gotowość do akcji ratowniczo-gaśniczych.
Podczas pierwszej zbiórki udało się zebrać środki, które pozwoliły na zakup oraz montaż systemu selektywnego alarmowania, co znacząco usprawniło pracę strażaków. Kolejna zbiórka złomu umożliwiła pozyskanie funduszy na zakup specjalistycznych narzędzi i urządzeń, które codziennie wspierają działalność jednostki.
W tym roku również celem akcji jest pozyskanie funduszy na zakup nowego sprzętu, który pomoże jeszcze skuteczniej realizować zadania. Każdy kilogram złomu, który zostanie przekazany, przybliży OSP Ruda do zakupu nowoczesnych narzędzi, które ratują życie.
Aby wziąć udział w zbiórce wystarczy przejrzeć swoją posesję i w przypadku posiadania zbędnego złomu, wystawić go przed swój dom 2 kwietnia do godziny 9.
W razie jakichkolwiek pytań na temat zbiórki, można skontaktować się z OSP Ruda telefonicznie, sms-owo lub przez wiadomość na Facebook-u. Druhowie jednostki chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze