Miłośnicy piłki nożnej z OSP Janów i OSP Huta połączyli swoje siły w wyjątkowej inicjatywie charytatywnej. W dniu 15 sierpnia 2024 roku, na stadionie w Ostrówku, odbędzie się emocjonujący mecz piłki nożnej, który będzie miał na celu wsparcie małego Franka Strózika, potrzebującego pomocy medycznej w kwocie blisko ponad półtorej milona złotych.
Organizatorzy podkreślają, że ich celem jest nie tylko rywalizacja sportowa, ale przede wszystkim dobra zabawa i pomoc dla potrzebujących, a pomoc ta jest potrzebna czteroletniemu Frankowi, który pochodzi z Czastar, w gminie Wieruszów.
Wada serduszka, z którą mierzy się mały Franek to hipoplazja i zwężenie zastawki tętnicy płucnej, zwężenie zastawki trójdzielnej, fibroelastoza RV i ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej.
Do uratowania życia chłopca potrzeba zebrać ponad półtorej miliona złotych, na operację, która ma szansę zostać przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych.
-Wszyscy kochamy piłkę nożną, uwielbiamy pomagać innym i doskonale się przy tym bawić. To idealne połączenie sportu, zabawy i pomagania-mówi jeden z organizatorów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowie.
W spotkaniu wezmą udział drużyny składające się z sześciu zawodników (5 graczy plus bramkarz). Emocje sięgną zenitu, gdyż przegrana drużyna będzie zobowiązana do wpłacenia darowizny w wysokości co najmniej dziesięciu złotych za każdego grającego zawodnika na konto Franka Strózika. Dodatkowo, przegrani będą musieli nominować kolejną jednostkę OSP do udziału w meczu.
Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00, oczywiście pod warunkiem, że OSP Huta przyjmie wyzwanie.
- Czy strażacy z OSP Huta podejmą rękawicę, czy może się obawiają- z uśmiechem pytają organizatorzy.
Wszystkie inne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych również są zachęcane do włączenia się do zabawy.
- Nominujcie siebie nawzajem, grajcie, bawcie się i przede wszystkim pomagajcie-apelują organizatorzy jutrzejszego „Janów Challenge".
To wydarzenie to doskonała okazja, aby wspólnie wesprzeć małego Franka, połączyć sport z dobrą zabawą i spędzić czas w gronie lokalnej społeczności. Dlatego wspólnie z organizatorami dołączamy się do apelu o przybycie na stadion w Ostrówku, już jutro, o godzinie 15.00, aby wspólnie poprzez zabawę pomóc Frankowi. Każdy z nas może dołożyć małą cegiełkę do zdrowia i życia chłopca.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze