W Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu trwa XVIII edycja ,,Międzypowiatowych spotkań młodych keyboardzistów". W konkursie wzięło udział trzynastu uczestników z kilku miejscowości, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych, prezentując szeroki wachlarz utworów – od klasyki po współczesne hity.
3 czerwca o godzinie 9, w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu (PMDKiS) w Wieluniu rozpoczęło się wydarzenie pn. ,,XVIII Międzypowiatowe spotkania młodych keyboardzistów". Spotkanie ma formę konkursu. Do udziału zgłosiło się trzynastu uczestników, którzy prezentują swoje umiejętności gry na keyboardzie w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-IV, szkoły podstawowe klasy V-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe.
Organizatorem konkursu jest Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane właśnie przez tą placówkę oraz przez sponsorów: fundację ,,Dotknij Pomocy" z Wielunia i firmę KOW-BUD Agnieszka Kowalik z Sokolnik.
- W tym roku mamy już osiemnastą edycję spotkania młodych keyboardzistów. Mamy gości z Aleksandrowa Łódzkiego, ze Świerklańca, z Wołczyna i oczywiście z Wielunia. Dzisiejsze wydarzenie traktujemy jako przegląd, spotkanie, ale podlega również ramom konkursowym. Staramy się, aby każde dziecko zostało nagrodzone i żeby te nagrody były ciekawe, interesujące i praktyczne - relacjonuje Zbigniew Szpikowski, instruktor muzyki w PMDKiS w Wieluniu.
Zmagania uczestników ocenia jury w składzie: - przewodniczący - Arkadiusz Spodymek, muzyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Rudnikach, Rafał Krawczyk, nauczyciel muzyki i dyrygent chóru oraz Marek Walczak, akustyk i muzyk grający na instrumentach klawiszowych.
Młodzi artyści prezentowali zróżnicowany repertuar – od klasyki, aż po współczesne przeboje. W sali panowała przyjazna atmosfera, a każdy występ był nagradzany gromkimi brawami. Rodzice i opiekunowie z dumą obserwowali postępy młodych muzyków.
Kategoria: szkoły podstawowe, kl. I – IV
I miejsce- Michał Nagły, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu
II miejsce- Maja Zadworna, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz Rozalia Jańczak, Gminny Ośrodek Kultury w Świerklańcu
III miejsce- Nina Chuda, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz Aleksander Siry, Wołczyński Ośrodek Kultury
Wyróżnienia: Jakub Klatka, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz Milena Mormul, Wołczyński Ośrodek Kultury.
Kategoria: szkoły podstawowe, kl. V – VIII
I miejsce- Paweł Kaczanowski, Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim
II miejsce- Lena Herysz, Gminny Ośrodek Kultury w Świerklańcu
III miejsce- Jan Kaczanowski, Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim oraz Maria Grabczak, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu
Kategoria: szkoły ponadpodstawowe
Wyróżnienie: Antoni Michałczyk, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu wyróżnienie w Wieluniu
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze