Reklama

Młodzi mistrzowie klawiszy na scenie PMDKiS w Wieluniu: XVIII Międzypowiatowe spotkania młodych keyboardzistów

W Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu trwa XVIII edycja ,,Międzypowiatowych spotkań młodych keyboardzistów". W konkursie wzięło udział trzynastu uczestników z kilku miejscowości, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych, prezentując szeroki wachlarz utworów – od klasyki po współczesne hity.

3 czerwca o godzinie 9, w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu (PMDKiS) w Wieluniu rozpoczęło się wydarzenie pn. ,,XVIII Międzypowiatowe spotkania młodych keyboardzistów". Spotkanie ma formę konkursu. Do udziału zgłosiło się trzynastu uczestników, którzy prezentują swoje umiejętności gry na keyboardzie w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-IV, szkoły podstawowe klasy V-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe. 

Organizatorem konkursu jest Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane właśnie przez tą placówkę oraz przez sponsorów: fundację ,,Dotknij Pomocy" z Wielunia i firmę KOW-BUD Agnieszka Kowalik z Sokolnik. 

Reklama

- W tym roku mamy już osiemnastą edycję spotkania młodych keyboardzistów. Mamy gości z Aleksandrowa Łódzkiego, ze Świerklańca, z Wołczyna i oczywiście z Wielunia. Dzisiejsze wydarzenie traktujemy jako przegląd, spotkanie, ale podlega również ramom konkursowym. Staramy się, aby każde dziecko zostało nagrodzone i żeby te nagrody były ciekawe, interesujące i praktyczne - relacjonuje Zbigniew Szpikowski, instruktor muzyki w PMDKiS w Wieluniu. 

Zmagania uczestników ocenia jury w składzie: - przewodniczący - Arkadiusz Spodymek, muzyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Rudnikach, Rafał Krawczyk, nauczyciel muzyki i dyrygent chóru oraz Marek Walczak, akustyk i muzyk grający na instrumentach klawiszowych. 

Reklama

Młodzi artyści prezentowali zróżnicowany repertuar – od klasyki, aż po współczesne przeboje. W sali panowała przyjazna atmosfera, a każdy występ był nagradzany gromkimi brawami. Rodzice i opiekunowie z dumą obserwowali postępy młodych muzyków.

Po przesłuchaniu wykonawców jury wyłoniło następujących zwycięzców:

Kategoria: szkoły podstawowe, kl. I – IV

I miejsce- Michał Nagły, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu

II miejsce- Maja Zadworna, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz Rozalia Jańczak, Gminny Ośrodek Kultury w Świerklańcu

Reklama

III miejsce- Nina Chuda, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz Aleksander Siry, Wołczyński Ośrodek Kultury

Wyróżnienia: Jakub Klatka, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz Milena Mormul, Wołczyński Ośrodek Kultury.

 

Kategoria: szkoły podstawowe, kl. V – VIII

I miejsce- Paweł Kaczanowski, Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

II miejsce- Lena Herysz, Gminny Ośrodek Kultury w Świerklańcu

III miejsce- Jan Kaczanowski, Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim oraz Maria Grabczak, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu

Reklama

 

Kategoria: szkoły ponadpodstawowe

Wyróżnienie: Antoni Michałczyk, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu wyróżnienie w Wieluniu

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/06/2025 09:32
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości