Policjanci nieustannie przypominają, że pijani kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mimo regularnych apeli - mundurowi każdego dnia zatrzymują nawet kilkuset pijanych kierowców na polskich drogach. Do kolejnego tego typu zdarzenia doszło w Ludwikowie (gm. Przygodzice), gdzie kierowca osobówki "wydmuchał" niemal 5 promili.
Funkcjonariusze drogówki zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz 49-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za popełniony czyn nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara nawet trzech lat więzienia. Ponadto sąd może orzec wobec niego grzywnę w wysokości nawet 30 tys. zł oraz konfiskatę pojazdu.
Od 4 lipca na terenie całego kraju prowadzone będą zintensyfikowane kontrole trzeźwości. Policjanci apelują i przypominają, że alkohol ma negatywny wpływ na organizm człowieka.
- Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu - komentuje podkom. Małgorzata Michaś, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze