Funkcjonariusze łódzkiej Służby Celno-Skarbowej na terenie jednej z posesji zabezpieczyli hurtowe ilości papierosów elektronicznych. Nielegalny obrót taką ilością towaru mógł uszczuplić podatek akcyzowy na rzecz Skarbu Państwa o ponad 10 milionów złotych!
Kontrolę przeprowadzono na terenie jednej z posesji w okolicach Zgierza. W pomieszczeniach gospodarczych funkcjonariusze znaleźli 223 tys. 688 sztuk jednorazowych e-papierosów bez wymaganych znaków akcyzy. Każdy produkt zawierał 2 mln płynu. Łączna pojemność zabezpieczonego płynu do e-papierosów to 447 tys. 376 ml.
- Nielegalny obrót taką ilością towaru łączy się z narażeniem na uszczuplenie podatku akcyzowego w wysokości ponad 10,2 mln zł, podczas gdy w legalnym obrocie stawka akcyzy na płyn do papierosów elektronicznych wynosi obecnie 1,44 zł za każdy mililitr - mówi podkom. Beata Bińczyk, oficer prasowa Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.
Reklama
49-letni właściciel towaru usłyszał zarzuty przestępstwa skarbowego, popełnionego w warunkach nadzwyczajnie obostrzających karę. Sprawcy grozi nie tylko wysoka grzywna, ale również kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do 10 lat.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze