Policjanci z Sieradza zatrzymali w ostatnich dniach trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Jeden z nich jechał pijany i uszkodził dwa samochody, drugi przekroczył prędkość i liczbę punktów karnych, a trzeci złamał sądowy zakaz prowadzenia aut.
W czwartek, 30 maja przed godz. 23 złoczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu dwóch pojazdów zaparkowanych na ulicy Krasickiego. Jak ustalili funkcjonariusze, 31-latek ze Złoczewa jechał volkswagenem, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad autem i uderzył w pojazdy.
- Okazało się, że miał on w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że ma on już zatrzymane prawo jazdy za popełnione wcześniej przestępstwo - tłumaczy asp. szt. Agnieszka Kulawiecka, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.
Reklama
Tego samego dnia przed godz. 18 w Unikowie, do kontroli drogowej zatrzymano kierowcę citroena. Okazało się, że 58-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego posiada orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.
- Natomiast po godzinie 10 w Nowej Wsi funkcjonariusze sieradzkiej drogówki ujawnili, że kierowca iveco przekroczył dopuszczalną prędkość. Nie było to jedyne przewinienie 56-letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego. Sprawdzenie w policyjnych systemach wskazało, że kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy, gdyż na swoim koncie "uzbierał już" ponad 24 punkty karne - dodaje Kulawiecka.
Reklama
Policja apeluje do kierowców o rozsądek i rozwagę na drodze. Nadmierna prędkość oraz jazda po spożyciu alkoholu są najczęstszymi przyczynami wypadków samochodowych. Dodatkowo takie zachowania na drodze zagrożone są mandatem, grzywną lub karą pozbawienia wolności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze