Najlepszy wynik wśród kandydatów na radnych Rady Miejskiej uzyskał burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, na którego głos oddało 358 wyborców. Zaskoczeniem jest na pewno fakt, że do Rady Miejskiej nie wszedł wieloletni jej przewodniczący Piotr Radowski.
Największą ilość radnych wprowadziły dwa kluby: Prawo i Sprawiedliwość i Łączy nas Wieluń, uzyskały po pięć mandatów w Radzie Miejskiej. Z tym, że PiS łącznie uzyskał 2670 (21 %), a ŁnW 2220 (17,5%). Na trzecim miejscu Przyjazna Gmina 2046 (16,1%) – 3 mandaty. Obywatelski Wieluń na czwartym miejscu 1608 (12,7%) – 3 mandaty. Na piątym Koalicja Wieluńska 1505 (11,9%) – 2 mandaty. Na szóstym miejscu Trzecia Droga 1421 (11,2%) – 2 mandaty. Na siódmym miejscu Wspólnota Ziemi Wieluńskiej 1212 (9,5 %) – 1 mandat.
Okręg 1:
Jacek Kazimierczak (PiS) 292
Rafał Dudziński (PiS) 236
Krzysztof Gagatek (OW) 159
Radosław Wojtuniak (PG) 215
Paweł Okrasa (ŁnW) 358
Bogna Kanicka-Parnowska (ŁnW) 122
Tomasz Kulicki (KO) 296
Okręg 2:
Justyna Godszling-Graczyk (PiS) 197
Tomasz Akulicz (PiS) 194
Bartłomiej Panek (TD) 156
Zbigniew Rybczyński (OW) 228
Robert Kaja (PG) 262
Joanna Skotnicka-Wieluń (ŁnW) 174
Wojciech Krzemiński (KW) 144
Okręg nr 3:
Katarzyna Hurylska (PiS) 237
Marcin Topór (TD) 357
Jarosław Stępień (OW) 109
Ryszard Budzyna (PG) 156
Ryszard Radziwołek (WZW) 189
Bronisław Mituła (ŁnW) 202
Andrzej Gęsiak (ŁnW) 227
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze