Reklama

Nowy skład Rady Miejskiej w Wieluniu. Najlepszy wynik Okrasy, zaskoczenie – brak Radowskiego

Najlepszy wynik wśród kandydatów na radnych Rady Miejskiej uzyskał burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, na którego głos oddało 358 wyborców. Zaskoczeniem jest na pewno fakt, że do Rady Miejskiej nie wszedł wieloletni jej przewodniczący Piotr Radowski.

Największą ilość radnych wprowadziły dwa kluby: Prawo i Sprawiedliwość i Łączy nas Wieluń, uzyskały po pięć mandatów w Radzie Miejskiej. Z tym, że PiS łącznie uzyskał 2670 (21 %), a ŁnW 2220 (17,5%). Na trzecim miejscu Przyjazna Gmina 2046 (16,1%) – 3 mandaty. Obywatelski Wieluń na czwartym miejscu 1608 (12,7%) – 3 mandaty. Na piątym Koalicja Wieluńska 1505 (11,9%) – 2 mandaty. Na szóstym miejscu Trzecia Droga 1421 (11,2%) – 2 mandaty. Na siódmym miejscu Wspólnota Ziemi Wieluńskiej 1212 (9,5 %) – 1 mandat.

Okręg 1:

Reklama

Jacek Kazimierczak (PiS) 292

Rafał Dudziński (PiS) 236

Krzysztof Gagatek (OW) 159

Radosław Wojtuniak (PG) 215

Paweł Okrasa (ŁnW) 358

Bogna Kanicka-Parnowska (ŁnW) 122

Tomasz Kulicki (KO) 296

Okręg 2:

Justyna Godszling-Graczyk (PiS) 197

Tomasz Akulicz (PiS) 194

Bartłomiej Panek (TD) 156

Zbigniew Rybczyński (OW) 228

Robert Kaja (PG) 262

Joanna Skotnicka-Wieluń (ŁnW) 174

Wojciech Krzemiński (KW) 144

Okręg nr 3:

Katarzyna Hurylska (PiS) 237

Marcin Topór (TD) 357

Jarosław Stępień (OW) 109

Ryszard Budzyna (PG) 156

Ryszard Radziwołek (WZW) 189

Reklama

Bronisław Mituła (ŁnW) 202

Andrzej Gęsiak (ŁnW) 227

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości