Od stycznia Ochotnicza Straż Pożarna w Ożarowie posiada nowy samochód bojowy marki Man. By jak najlepiej wykorzystać jego możliwości, druhowie systematycznie doposażają go w sprzęt ratowniczy. Ostatnio wóz wzbogacony został o szereg kolejnych urządzeń. Strażakom pomogła w tym gmina Mokrsko, która pozyskała na ten cel środki zewnętrzne. Uroczystość przekazania nowego sprzętu odbyła się w czwartek, 26 października, w Domu Kultury w Ożarowie.
- Zadanie to mogło być zrealizowane dzięki współfinansowaniu przez Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości – mówi wójt Zbigniew Dąbrowski. - Całkowity koszt przekazanego sprzętu to 65 tysięcy 970 złotych, natomiast dofinansowanie wyniosło aż 64 tysiące 746 złotych.
Resztę kwoty w wysokości 1 224 zł jako wkład własny wniosła straż pożarna w Ożarowie. Druhowie do swojej dyspozycji otrzymali: cztery aparaty powietrzne nadciśnieniowe, trzy butle powietrzne kompozytowe, poduszkę wysokociśnieniową, zestaw ratownictwa medycznego PSP R1, komplet klinów i podkładów do stabilizacji, akcesoria do wyciągarki samochodowej oraz aluminiową drabinę nasadową.
Umowę o przekazaniu strażakom wymienionego sprzętu podpisali Zbigniew Dąbrowski i Sebastian Kotyś, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Ożarowie.
- Wyposażenie, które trafiło teraz do jednostki, na pewno podniesie gotowość bojową naszych zastępów – przyznaje Sebastian Jarząbek, naczelnik ożarowskiej straży. - Pozwoli nam wykonywać zadania, których wcześniej, ze względu na brak takiego, nie mogliśmy robić.
- Ten nowy sprzęt to obiecana nam cegiełka do doposażenia nowego wozu – dodaje Jarosław Korczewski, zastępca naczelnika. - Okazała się ona tak duża, że o takiej nawet nie marzyliśmy. Więc tym bardziej za nią dziękujemy.
Autorką wniosku o dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości jest Natalia Zwierz z Urzędu Gminy w Mokrsku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze