Wysoki mandat, kilkanaście punktów karnych i utrata prawa jazdy - taka kara spotkała 22-letniego mieszkańca Poznania, który na terenie powiatu ostrowskiego został zatrzymany do kontroli przez lokalną drogówkę. Młody kierowca w terenie zabudowanym pędził z prędkością 132 km/h.
W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze policji z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali do kontroli 22-letniego poznaniaka, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością, która zdecydowanie przekraczała wszelkie obowiązujące normy. Urządzenie pomiarowe pokazało wynik aż 132 km/h. Jak się szybko okazało - nie był to pierwszy raz, gdy 22-latek miał do czynienia z mundurowymi. Już wcześniej był przyłapany na podobnym czynie.
- Kierujący za popełnione wykroczenia otrzymał 5000 złotych mandatu, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. Za nadmierną prędkość i przekroczenie limitu punktowego kierowcy zatrzymano też prawo jazdy - komentuje podkom. Małgorzata Michaś, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.
Reklama
Co więcej, z uwagi na brak aktualnych badań technicznych policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Miejmy nadzieję, że 22-latek - gdy już odzyska prawo jazdy - poważnie się zastanowi, nim po raz kolejny wpadnie na pomysł, aby urządzić sobie z lokalnych dróg tor wyścigowy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze