Siedemnastoletni motorowerzysta trafił do ostrowskiego szpitala po tym, jak wjechał w niego pijany kierowca. Nietrzeźwy 64-latek wymusił pierwszeństwo podczas wykonywania manewru skrętu w lewo. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.
Do wspomnianego zdarzenia doszło w sobotni wieczór (28 czerwca) w miejscowości Grabów-Pustkowie (gm. Grabów nad Prosną). Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 64-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego podczas wykonywania lewoskrętu nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z przeciwka motorowerzyście, w wyniku czego doprowadził do zderzenia się pojazdów. Mężczyzna miał w organizmie ok. 0,8 promila alkoholu.
- W wyniku poniesionych obrażeń 17-letni cyklista - mieszkaniec gm. Mikstat - trafił do ostrowskiego szpitala. Jak ustalono doznał on wstrząśnienia mózgu oraz złamania kości nadgarstka, powodujące uszkodzenia ciała powyżej siedmiu dni - relacjonuje asp. szt. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
Reklama
Z 64-latkiem w volkswagenie podróżował kolega - również nietrzeźwy 69-letni mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną. Mężczyzna "wydmuchał" pół promila alkoholu. Sprawę bada policja. Mundurowi przypominają, że każdy nietrzeźwy za kierownicą stanowi śmiertelne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze