Najpierw bezapelacyjny triumf chłopców w Igrzyskach Dzieci, a chwilę później mistrzowski tytuł dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dwa turnieje, dwa złote medale dla Szkoły Podstawowej nr 5. Siatkówka ma się tu bardzo dobrze.
W środę, 15 stycznia, w hali Szkoły Podstawowej w Ostrówku rozegrano Finał Powiatowy w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2025/2026 (roczniki 2011–2012). W stawce znalazły się najlepsze drużyny wyłonione w eliminacjach międzygminnych, jednak to zespół z Wielunia od pierwszych piłek jasno dał do zrozumienia, kto tego dnia rozdaje karty.
Siatkarki SP nr 5 zaprezentowały się znakomicie, wygrywając oba swoje mecze bez straty seta. Najpierw pewnie pokonały gospodynie turnieju z Ostrówka 2:0 (24:11, 24:18), a następnie nie dały większych szans zespołowi z Załęcza Małego, zwyciężając 2:0 (25:15, 25:12) w finałowej fazie.
Turniej, zorganizowany przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieluniu, Szkołę Podstawową w Ostrówku oraz Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu, zakończył się triumfem SP nr 5 przed SP Ostrówek i Zespołem Szkół Samorządowych w Załęczu Małym. Kolejne miejsca zajęły: SP nr 2 w Wieluniu, ZSS w Dzietrznikach, SP nr 4 w Wieluniu oraz SP w Rudzie.
Na mistrzowski tytuł zapracował szeroki i wyrównany skład: Zuzanna Adamczyk, Lena Apanasiewicz, Liliana Gabas, Lena Jurczyk, Michalina Kaczmarek, Lena Kołaczek, Zuzanna Majtyka, Natalia Rudnicka, Nikola Stępień, Lena Stępień, Anna Szewczyk oraz Amelia Żarnowska. Drużynę do sukcesu poprowadziła opiekunka zespołu Karina Kędzierska. Złoty medal oznacza również awans – już 22 stycznia siatkarki SP 5 będą reprezentować powiat wieluński w półfinale wojewódzkim IMS.
Na tym jednak sukcesy Szkoły Podstawowej nr 5 się nie skończyły. Kilka dni wcześniej, w Mokrsku, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Również i tam nie zabrakło powodów do radości w dla szkoły. Drużyna SP 5 wygrała wszystkie swoje spotkania, sięgając po tytuł mistrzów powiatu.
Droga po złoto nie była łatwa, bo każdy mecz kończył się wynikiem 2:1. Chłopcy kolejno pokonali zespoły z Rudy, Mokrska oraz Bieniądzic, pokazując charakter, determinację i bardzo dobrą współpracę zespołową. W decydujących momentach potrafili zachować zimną krew, co ostatecznie przełożyło się na końcowy sukces.
Barwy SP nr 5 w mistrzowskim turnieju reprezentowali: Antoni Pagacz, Fabian Wieczorek, Maksymilian Pęcherz, Marcin Musiał, Franciszek Lesiak, Maciej Bul, Piotr Jarkowski, Mikołaj Stępień, Bartosz Sazon oraz Kacper Drosiński.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze