Reklama

Pokoleniowa zmiana w Mierzycach. Strażacy wybrali nowy zarząd

Po wielu latach służby dotychczasowych władz w Ochotniczej Straży Pożarnej w Mierzycach nastąpiła zmiana na najważniejszych stanowiskach. Podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego druhny i druhowie podsumowali działalność jednostki za miniony rok, a także wybrali nowy zarząd na kolejną kadencję.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia sprawozdań z działalności jednostki za 2025 rok. Naczelnik omówił działania operacyjne oraz inicjatywy podejmowane przez strażaków, natomiast skarbnik zaprezentował sprawozdanie finansowe. Przewodniczący komisji rewizyjnej przedstawił ocenę pracy zarządu, a uczestnicy zebrania zapoznali się także z planem działań na 2026 rok oraz uchwałami walnego zebrania.

Szczególnym momentem spotkania były podziękowania dla druhów, którzy po wielu latach pełnienia odpowiedzialnych funkcji zdecydowali się przekazać swoje obowiązki kolejnym strażakom. Wyrazy uznania skierowano do Sławomira Spychały, który przez 18 lat pełnił funkcję prezesa OSP Mierzyce. Podziękowano również Karolowi Korpalowi za 30 lat służby na stanowisku naczelnika oraz Zdzisławowi Urbaniakowi - ustępującemu przewodniczącemu komisji rewizyjnej. Druhowie podkreślali, że ich wieloletnie zaangażowanie miało ogromny wpływ na rozwój jednostki.

Reklama

Podczas zebrania przeprowadzono także wybory nowych władz OSP Mierzyce. Funkcję prezesa objął Grzegorz Wielgat. Naczelnikiem został Wojciech Urbaniak, a jego zastępcą Tomasz Wiktor. Skarbnikiem wybrano Sławomira Spychałę, sekretarzem Roberta Dydynę, gospodarzem Stanisława Kędzię, a członkiem zarządu Michała Dydynę.

Wybrano również Komisję Rewizyjną, w której skład weszli przewodniczący Karol Korpal, sekretarz Tadeusz Ignasiak oraz członek Jakub Gaj. Funkcję opiekuna Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej powierzono Marii Stasiak.

Reklama

Podczas zebrania wyróżniono także strażaków z największą liczbą wyjazdów w minionym roku. Najwięcej interwencji miał Grzegorz Wielgat - 18 wyjazdów. Kolejne miejsca zajęli Wojciech Zgodziński (14 wyjazdów) oraz Arkadiusz Walkowiak (11 wyjazdów). Walne zebranie przyniosło również dobre wiadomości dla przyszłości jednostki. Do OSP Mierzyce dołączyło pięciu nowych członków, natomiast szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej zasiliło osiem osób - w tym jeden chłopiec i siedem dziewcząt.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, wśród nich wójt gminy Wierzchlas Leszek Gierczyk, prezes zarządu gminnego ZOSP RP w Wierzchlesie Maciej Dura, zastępca komendanta gminnego ZOSP RP Mariusz Sotowski oraz prezes Nadwarciańskiego Banku Spółdzielczego w Działoszynie Tomasz Drabek.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/03/2026 13:55
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości