Policjanci z powiatu wieruszowskiego podsumowali miniony - świąteczny - weekend na drogach powiatu. Skontrolowano 70 kierowców, z czego trzech jechało pod wpływem alkoholu.
Działania "Wielkanoc 2025" prowadzono w dniach 18-21 kwietnia. Podczas czterech dni wielkanocnego weekendu nie odnotowano wypadku drogowego, doszło jedynie do dwóch niegroźnych kolizji drogowych. Skontrolowano ponad 70 pojazdów, ujawniając przy tym 61 wykroczeń. Policjanci wobec 20 kierujących zastosowali pouczenia, 30 z nich ukarali mandatami karnymi, natomiast w 11 przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu.\
- Najczęściej popełnianym wykroczeniem było przekroczenie prędkości, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz jada bez wymaganych przepisami świateł. Policjanci łącznie poddali badaniu stanu trzeźwości prawie 80 kierujących a trzech z nich znajdowało się pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu oraz posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - podsumowuje st. asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.
Reklama
Podczas prowadzonych kontroli ujawniono także czterech kierujących bez wymaganych uprawnień, dwóch mających zakaz prowadzenia pojazdów oraz jednego, który zdecydował się wsiąść za kółko pomimo wydanej decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Zatrzymano pięć dowodów rejestracyjnych oraz dwa prawa jazdy.
Prawo jazdy za zbyt szybką jazdę stracił mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, który kierując motocyklem marki Suzuki przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym i jechał 105 km/h. Do tej kontroli doszło na terenie gminy Wieruszów. Mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 1,5 tys. zł i 13 punktów karnych. Stracił też prawo jazdy na trzy miesiące.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze