Wieruszowscy policjanci prowadzili działania w ramach akcji "Trzeźwy poranek". Zatrzymano podczas niej dwóch pijanych kierowców.
Kontrole na drogach prowadzone były we wtorek, 21 kietnia. Policjanci przebadali ponad 170 kierujących. Działania prowadzono zarówno w formie statycznej w wyznaczonych punktach, jak również zatrzymując innych kierujących, którzy popełniali wykroczenia drogowe.
- Do grona nieodpowiedzialnych użytkowników dróg, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy pod wpływem alkoholu dołączyło dwóch mężczyzn - informuje st. asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.
Pierwszy z nich został zatrzymany w miejscowości Kuźnica Skakawska. 52-letni mieszkaniec gminy Galewice kierował Skodą, mimo tego, że miał prawie pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kilka minut później - w tym samym miejscu - policjanci zatrzymali kierującego Audi. Samochodem jechał 31-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego. W tym przypadku policyjny alkomat wykazał ponad pół promila alkoholu w jego organizmie.
Obaj mężczyźni stracili już swoje uprawnienia. Będąc pod wpływem alkoholu, nie mogli już kontynuować dalszej jazdy. Sprawa trafi teraz do sądu, który zdecyduje o ich ukaraniu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze