W piątek, 29 lipca (dziś) w nocy płonęło poddasze jednego z domów jednorodzinnych w Dąbrowie pod Wieluniem. Zgłoszenie o pożarze, strażacy otrzymali o godz. 2:16.
Na miejscu pracowało sześć zastępów straży - trzy JRG i trzy OSP. Paliły się pomieszczenia na poddaszu i dach budynku mieszkalnego. Na szczęście nikogo w środku nie było.
- Straty oszacowano na sto tysięcy złotych - informuje kpt. Grzegorz Kasprzyczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wieluniu.
- Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody na ognisko pożaru, przeszukaniu pomieszczeń budynku oraz ich przewietrzeniu - relacjonuje Kasprzyczak.
Strażacy działania zakończyli kilka minut przed godz. 6 rano.