W miejscowości Gromadzice (gmina Czarnożyły) trwa akcja gaśnicza związana z pożarem sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Na miejscu działają zarówno jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, w tym z Opojowic oraz Czarnożył, jak i strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu.
Do akcji służb doszło po tym, jak osoba przejeżdżająca przez Gromadzice zauważyła ogień unoszący się nad kominem i natychmiast powiadomiła straż pożarną oraz właściciela budynku, szybko reagując.
Strażacy prowadzą działania gaśnicze i zabezpieczające, starając się jak najszybciej opanować sytuację. Na chwilę obecną nie ma informacji o poszkodowanych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze