Nocna interwencja strażaków w gminie Rząśnia. Tym razem ogień strawił kanapę stojącą na jednej z prywatnych posesji.
11 maja tuż przed północą do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru w miejscowości Kopy, gm. Rząśnia, pow. pajęczański.
- Na terenie prywatnej posesji paliła się kanapa. Przypuszczalna przyczyna pożaru to nieostrożność osób dorosłych przy posługiwaniu się otwartym ogniem, w tym papierosy, zapałki - relacjonuje st. kpt. Damian Patyk, oficer prasowy z pajęczańskiej komendy PSP.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu i ugaszeniu pożaru. Brak osób poszkodowanych.
Do akcji ratowniczo-gaśniczej zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z OSP KSRG Rząśnia, w tym dziewięciu strażaków. Na miejscu pracowali również policjanci.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze