W Szkole Podstawowej w Konopnicy 5 czerwca został zorganizowany Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków. W zawodach wystąpiło osiem drużyn.
Pierwszą powiatową imprezę sportową dla przedszkolaków otworzyli dyrektor SP w Konopnicy Michał Janik oraz wójt gminy Konopnica Grzegorz Turalczyk. W rozgrywkach wzięło udział osiem drużyn reprezentujących przedszkola w Osjakowie, Mokrsku, Krzyworzece, Ostrówku oraz Konopnicy.
- Przedszkolaki zaprezentowały niesamowitego ducha walki i z dużym zapałem przystąpiły do rozgrywek, nad organizacją których czuwał nauczyciel wychowania fizycznego Kacper Adamski – relacjonują organizatorzy ,,mundialu” dla maluchów.
- Do walki zawodników zagrzewali rodzice, wychowawcy oraz koledzy i koleżanki z grup przedszkolnych, którzy z dużym zaangażowaniem kibicowali piłkarzom.
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i puchary dla przedszkoli, sfinansowane przez Komisję do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Konopnicy. Nagrody dzieciom wręczyła przewodnicząca Komisji Oświaty Agata Grondowa. Opiekę medyczną podczas rozgrywek zapewniał Marian Panek.
Organizatorem turnieju byli dyrektor szkoły Michał Janik oraz wychowawca grupy 5,6-latków Barbara Bożek.