W Dąbrowie, na terenie gminy Wieluń, strażacy wzięli udział w nietypowej akcji. Wielokrotnie pisaliśmy już o pomocy w ściąganiu kotów z drzew i ratowaniu innych zwierząt przez druhów strażaków. Tym razem chodziło o młodego orła.
„Młody orzeł wypadł z gniazda” – takie zgłoszenie wpłynęło do Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży.
- Działania polegały na ponownym umieszczeniu tego ptaka w gnieździe – mówi kap. Szymon Kolanek z PSP w Wieluniu.
I tak też się stało. Strażacy zakończyli akcję sukcesem. Młody orzeł, cały i zdrowy, trafił do gniazda.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze