Dziś, 14 lutego, ok. godz. 11. przed tablicą upamiętniającą żołnierzy Armii Krajowej pochodzących z Wielunia, parlamentarzysta złożył symboliczną wiązankę kwiatów, by uczcić nowe święto narodowe.
9 stycznia br. Sejm RP uchwalił nowe święto dotyczące upamiętnienia żołnierzy AK - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej.
Poseł Paweł Rychlik w trakcie symbolicznych obchodów w Wieluniu powiedział:
"Armia Krajowa to fenomen i dzisiaj właśnie na terenie całej Polski taki hołd, cześć i pamięć żołnierzom AK oddajemy. Spotykamy się tutaj dzisiaj pod murem kościoła św. Józefa w Wieluniu, aby złożyć kwiaty pod tablicą upamiętniającą majora Jerzego Lewińskiego ps. Chuchro oraz majora Józefa Grabińskiego ps. Pomian, którzy do tego kościoła jako młodzieńcy uczęszczali, a później walczyli w Armii Krajowej. Co prawda dzisiaj pierwszy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy AK, więc może oprawa skromna. Mam nadzieję, że w przyszłości ta pamięć i ten dzień będzie coraz bardziej uroczyście obchodzona.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze