Reklama

Sekretarz odchodzi do innej gminy

Sekretarz Magdalena Drewniak odchodzi z Urzędu Gminy w Strzelcach Wielkich. Od czerwca będzie pracowała dla burmistrza Kamieńska. Kto zajmie jej dotychczasowe miejsce pracy? Wójt twierdzi, że jeszcze się nad tym nie zastanawiał…

Magdalena Drewniak została zatrudniona na stanowisko sekretarza gminy Strzelce Wielkie, w lutym 2015 roku. Wówczas na emeryturę przeszła jej poprzedniczka Teresa Żurek. O tym, że Drewniak ma rozstać się ze strzeleckim urzędem słychać było od dobrych paru tygodni, ale oficjalnie nikt nic nie chciał potwierdzić. W końcu wójt ,,przyciśnięty do muru’’ przez reportera „Kulis …” przyznał, że na stanowisku sekretarza gminy rzeczywiście nastąpi zmiana.
- Do zmiany na tym stanowisku dojdzie w niezbyt odległym terminie – potwierdza wójt gminy Marek Jednak.
- W tym temacie zasadniczo nic nie mam więcej do powiedzenia, bo te ustalenia, które zawarłem z panią sekretarz, nie przewidywały, żeby mówić o tym wcześniej.
Wójt niechętnie rozmawia o sprawie. A co było przyczyną odejścia Magdaleny Drewniak z dotychczas zajmowanego stanowiska?
- O tym, że nasze relacje nie są najlepsze wiadomo już od dłuższego czasu – przyznaje Marek Jednak.
- Doszliśmy do momentu, w którym dalsza współpraca nie miała perspektyw. Lepiej, żeby porozumiewając się i wyjaśniając sobie pewne kwestie, ta zmiana nastąpiła bez niepotrzebnych nieporozumień – tłumaczy wójt.
Sama sekretarz uważa, że dobrze jest co jakiś czas zmienić pracę. 
- Tak, 31 maja odchodzę z Urzędu Gminy Strzelce Wielkie - zdradza „Kulisom …” Magdalena Drewniak. Każdy co jakiś czas powinien coś zmienić w swoim życiu. I ja dojrzałam do decyzji o zmianie – dodaje.
Drewniak podkreśla, że jej odejście nie wynika z żadnych konfliktów i nie chciałaby, aby ktoś dorabiał do tego jakąkolwiek ideologię.
- Najnormalniej w świecie zmieniam pracę i tyle – kończy rozmowę.
Magdalena Drewniak nie zostanie bez pracy. Przechodzi do Urzędu Miejskiego w Kamieńsku. Burmistrz tamtejszej gminy złożył wniosek o przeniesienie pracownika urzędu, zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych, a wójt gminy Strzelce Wielkie zaakceptował tę propozycję.
Z początkiem roku Marek Jednak zmienił także prawnika gminy. Z urzędem po wielu latach współpracy rozstał się Marek Drzazga. Wójt Strzelec Wielkich zawarł umowę z nowym mecenasem Pawłem Trajdosem.

Sławomir Rajch
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Stryj - niezalogowany 2024-02-27 19:29:56

    Twarz mówi sama za siebie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości