Reklama

Strażacy z Gaszyna wybrali nowego prezesa. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza otrzymała swój pierwszy proporzec!

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze w Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie przyniosło ważne decyzje dla przyszłości jednostki. Druhny i druhowie podsumowali minioną kadencję, udzielili absolutorium ustępującemu zarządowi oraz wybrali nowe władze na kolejne lata. Tegoroczne spotkanie miało jednak także wyjątkowy, uroczysty charakter – w jego trakcie młodzi strażacy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej otrzymali swój pierwszy w historii proporzec.

Na początku zebrania przedstawiono sprawozdania z działalności jednostki oraz podsumowanie pracy zarządu za miniony okres. Druhny i druhowie jednogłośnie udzielili władzom absolutorium, podkreślając ogrom pracy wykonanej w ostatnich latach na rzecz rozwoju jednostki. W trakcie sprawozdań przypomniano m.in. o inwestycjach w sprzęt i infrastrukturę, działalności operacyjnej oraz rozwoju pracy z młodzieżą.

Walne zebranie było także momentem ważnych zmian personalnych. Po 17 latach pełnienia funkcji prezesa Roman Adamczyk zdecydował się zakończyć swoją kadencję. Był to czas intensywnej pracy, licznych inicjatyw oraz działań na rzecz straży i całej lokalnej społeczności. Podziękowania za wieloletnią działalność skierowano również do Zdzisława Mielczarka oraz Szymona Panka, którzy zrezygnowali z funkcji w zarządzie, pozostając aktywnymi członkami jednostki. Podczas spotkania podziękowano także Andrzejowi Szczepańskiemu, komendantowi miejsko-gminnemu ZOSP RP, z którym OSP Gaszyn współpracuje od ponad 20 lat.

Reklama

W dalszej części zebrania przeprowadzono wybory nowych władz jednostki. W wyniku głosowania wybrano zarząd OSP Gaszyn na kolejną kadencję. Funkcję prezesa objął  Marcin Topór. Wiceprezesem został Sylwester Panek, a funkcję wiceprezesa-naczelnika powierzono Przemysławowi Kaczmarkowi. Zastępcą naczelnika został Michał Jarema. Skarbnikiem wybrano Tomasza Młynka, sekretarzem Elżbietę Gronowską, a członkiem zarządu Emilię Caban. W skład Komisji Rewizyjnej weszli przewodniczący Roman Adamczyk, sekretarz Jakub Majchrowski oraz członek Piotr Wyglądacz.

- Gratuluję nowo wybranemu Zarządowi OSP Gaszyn i życzę powodzenia w realizacji kolejnych działań na rzecz jednostki oraz lokalnej społeczności. Dziękuję również wszystkim druhnom i druhom za codzienną służbę, zaangażowanie oraz troskę o bezpieczeństwo mieszkańców - mówi Maciej Bryś, starosta wieluński. 

Reklama

Szczególnym momentem zebrania było przekazanie pierwszego w historii proporca dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej im. Józefa Henryka Hłasko w Gaszynie. Proporzec został ufundowany przez Radę Sołecką, sołtysa oraz mieszkańców Gaszyna z okazji jubileuszu 105-lecia OSP Gaszyn. Akt nadania odczytał opiekun MDP i naczelnik jednostki Marcin Topór, natomiast uroczystego przekazania dokonał ustępujący prezes Roman Adamczyk. Podczas ceremonii członkowie MDP złożyli również ślubowanie na sztandar OSP Gaszyn oraz na nowo nadany proporzec.

W zebraniu uczestniczyli m.in. starosta wieluński Maciej Bryś, zastępca burmistrza Wielunia Paweł Walczybok, komendant miejsko-gminny ZOSP RP Andrzej Szczepański, sołtys Gaszyna Piotr Górecki, przedstawiciele Rady Sołeckiej oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Gaszynie. Telefoniczne życzenia dla strażaków przekazał również wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP Adam Nowak.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/03/2026 15:11
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości