Na stronie internetowej zrzutka.pl cały czas trwa zbiórka pieniędzy prowadzona przez strażaków z Opojowic. Druhowie zbierają fundusze na zakup dodatkowego wyposażenia do nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego, który do ich jednostki ma trafić najpóźniej w listopadzie.
Ochotnicy bardzo długo zabiegali o nowy wóz i marzenie to wkrótce się spełni. W ich garażu stanie nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy volvo. Kosztować on będzie prawie 1,2 mln zł. Strażacy otrzymali dofinansowanie w wysokości 450 tys. zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Jeszcze więcej, bo aż 700 tys. zł, dołożyła do tej kwoty gmina Czarnożyły. Ale druhowie marzą o jeszcze jednym.
- Chcemy, aby nowy pojazd nie tylko pięknie wyglądał, ale również posiadał specjalistyczny sprzęt służący do ratowania życia i zdrowia – mówią.
Podjęli już w tej sprawie odpowiednie działania, przeprowadzili szereg rozmów. Planują przenieść na nowy samochód sprzęt ratowniczy, który znajduje się na wozie używanym przez nich obecnie. Ale pojawiające się ciągle nowe zagrożenia, powodują, że to wszystko może nie wystarczyć. A strażacy chcą nieść pomoc w jak najszerszym zakresie. Dlatego zwracają się o wsparcie, by jak najpełniej mogli wyposażyć w sprzęt ratowniczo – gaśniczy nowe volvo. Dlatego ogłosili internetową zbiórkę pieniężną na stronie zrzutka.pl. Kwota, jaką chcieliby uzyskać, to 15 tys. zł. Do tej pory zebrali 1825 zł, a do końca zbiórki pozostało tylko 19 dni.
- Jesteśmy w tej sprawie bardzo, ale to bardzo zdeterminowani, bo dla nas najważniejsze jest, aby mieszkańcy Opojowic, gminy Czarnożyły i powiatu wieluńskiego czuli się bezpiecznie – mówią na koniec.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze