Reklama

Sukces zespołów śpiewaczych z gminy Biała

Zespół Śpiewaczy „Naramianki” z Naramic zdobył I nagrodę Biskupicki Złoty Kłos oraz III nagrodę przyznaną przez Dolnośląską Izbę Rolniczą. Zespół Śpiewaczy Biała zdobył natomiast I nagrodę Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

W niedzielę, 16 czerwca, zespoły śpiewacze z gminy Biała wzięły udział w VIII Przeglądzie Zespołów Ludowych „Biskupicki Złoty Kłos”. Wydarzenie, zorganizowane przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu Laskowicach, odbyło się w Biskupicach Oławskich. Celem przeglądu jest promowanie muzyki ludowej, tańca, śpiewu oraz tradycyjnych instrumentów.

W przeglądzie wystąpiło 19 zespołów ludowych, a jury w składzie Agnieszka Szepetiuk-Barańska, Henryk Brzezicki i Andrzej Kiszecki miało trudne zadanie wyłonienia najlepszych wykonawców. Wśród zwycięzców znalazły się zespoły z gminy Biała, co jest ogromnym sukcesem dla lokalnej społeczności.

Reklama

Zespół Śpiewaczy „Naramianki” z Naramic zdobył I nagrodę Biskupicki Złoty Kłos oraz III nagrodę przyznaną przez Dolnośląską Izbę Rolniczą. Zespół Śpiewaczy Biała zdobył natomiast I nagrodę Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Obydwu zespołom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych przeglądach i konkursach.

„Biskupicki Złoty Kłos” to coroczny przegląd zespołów ludowych organizowany przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu Laskowicach. Celem przeglądu jest promowanie tradycyjnej muzyki ludowej, tańca, śpiewu oraz tradycyjnych strojów i instrumentów. Wydarzenie gromadzi zespoły z różnych zakątków Polski, które rywalizują o prestiżowe nagrody, jednocześnie podtrzymując i promując dziedzictwo kulturowe regionu.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości