Pracownicy miejskich i powiatowych instytucji w Wieruszowie przeszli szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. O ich przekazanie zadbał instruktor z Ochotniczej Straży Pożarnej.
Strażak zwracał uwagę na prawidłowe działanie m.in. w trakcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dzieci i dorosłych, zadławienia czy innych nagłych stanów. Uczyli też, jak urzędnicy powinni używać defibrylatora AED czy układać poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.
W szkoleniu udział wzięli pracownicy Urzędu Miejskiego w Wieruszowie, Starostwa Powiatowego w Wieruszowie czy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieruszowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze